Kanapki z puree z zielonego groszku

piątek, 31 stycznia 2014

Kanapki z zielonym groszkiem i jajkiem na twardo

To kolorowe śniadanie jest świetną opcją na szaro bury zimowy poranek. Zielony groszek i żółtko to wesołe barwy, które wprawią nas w pogony nastrój od rana.  Poza smakowitym wyglądem kanapki świetnie smakują. Spróbujcie sami!



Składniki:

 bułka 
pół szklanki ugotowanego zielonego groszku
jajko ugotowane nie do końca na twardo
plasterki awokado
sól

Przygotowanie:

Groszek gotujemy ok 4 minut, odcedzamy i rozdrabniamy wodelcem. Jajko gotujemy 4-5 minut od włożenia do wody, ma być lekko "niedogotowane". Awokadu obieramy i kroimy w cieniutkie plasterki. Na bułce układamy zielony groszek, jajko i awokado.






Mocno kawowa panna cotta

czwartek, 30 stycznia 2014

To kolejny włoski przysmak. Intensywny aromat kawy w podwójnym wydaniu. Mocne espresso i delikatne latte w jednym. Rozpływająca się w ustach, ciekawie  wyglądająca, sprawdza się na każdej imprezie.


Składniki:
warstwa kawowa:
pół łyżeczki żelatyny
3/4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
50 ml wody
1/4 łyżeczki cukru
warstwa jasna:
250 ml śmietany kremówki
100 ml mleka
łyżeczka żelatyny
łyżeczka cukru pudru
1/4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
Przygotowanie:

Warstwa kawowa: Żelatynę zalewamy odrobiną zimnej wody i odstawiamy. Kawę rozpuszczamy w wodzie z cukrem, dodajemy żelatynę i dokładnie mieszamy. Rozlewamy do pojemniczków tak żeby warstwa stanowiła 1/3 wysokości deseru przy mocnym aromacie lub /5 przy słabszym aromacie. Wkładamy do lodówki do całkowitego zastygnięcia.
Warstwa jasna: żelatynę rozpuszczamy w odrobinie zimnej wody i odstawiamy. W rondelku gotujemy śmietanę z mlekiem, dodajemy cukier i zaraz po zagotowaniu zdejmujemy z ognia. Rozpuszczamy żelatynę i kawę rozpuszczalną  i odstawiamy do wystygnięcia. Wlewamy do naczyń z ciemna warstw. Wstawiamy do lodówki na co najmniej 3 godziny.

Ciasto z kaszy jaglanej jak u babci

wtorek, 28 stycznia 2014

Chyba każdy ma w pamięci smak, który przypomina mu wyjątkowe chwile, osoby, wydarzenia. To ciasto przywołuje mi w pamięci wizyty u babci, która piekła przepyszne ciasta. Zawsze miała w domu jakiś wypiek. Właściwie to nie jakiś tylko jeden z tych wspaniałych wypieków, którymi pachniał dom. Ciasta z kaszą jaglaną, kaszą gryczaną nie goszczą dziś za często u nas w domach. Dzięki temu, że nie są pospolite są wyjątkowe. Połączenie kaszy jaglanej i twarogu jest naprawdę wyjątkowe. Ciasto, podobne do tych babcinych odtworzyła moja mama, której wypieki są dla mnie inspiracją.


Składniki:
 
2 1/2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
250 g tłustego twarogu
2 jajka
łyżka masła
3 łyżki cukru pudru
szczypta soli
 
Przygotowanie:

Ugotowaną i przestudzoną kaszę mieszamy z twarogiem, jajkami i cukrem, dodajemy szczyptę soli i masło i wszystko dokładnie mieszamy. Piekarnik nagrzewamy do temperatury 170 st. Masę przekładamy do keksówki wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy około 40 min. Ciasto wyjmujemy z formy i studzimy na kratce. Najlepiej smakuje po kilku godzinach.

Tarta czekoladowa z ricottą

niedziela, 26 stycznia 2014

To deser w sam raz na jeden z mroźnych, śnieżnych dni, kiedy nie chce się wychodzić z domu. Z porcją tarty, z książką i ciepłą herbatą popołudnie mimo nieciekawej pogody za oknem mija bardzo przyjemnie. Kruche ciasto, pyszna masa czekoladowa i kontrastowa ricotta to połączenie wręcz idealne. Spróbujcie sami.


Składniki:
 
ciasto:
1 1/4 szklanki mąki pszennej
1/2 szklanki masła
3/8 szklanki cukru
1 jajko
1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta startej wanilii
szczypta soli
Nadzienie z ricotty
150 g ricotty
2 łyżki masła
3 łyżki cukru
4 łyżeczki mąki uniwersalnej
szczypta soli
szczypta startej wanilii
Polewa czekoladowa:
3/8 szklanki śmietany 30%
100 g gorzkiej czekolady
 
Przygotowanie:
Ciasto: mieszamy miękki masło z cukrem, następnie dodajemy sól i wbijamy jajko. Dodajemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i szczyptą startej wanilii. Wyrabiamy do uzyskania gładkiego ciasta. Zawijamy ciasto w folię kuchenną i wstawiamy do lodówki na godzinę. Na posypanej mąką stolnicy rozwałkowujemy ciasto na płat o grubości ok 4 mm. Wykładamy ciastem natłuszczoną masłem tortownicę.
Masa z ricotty: Ricottę przecieramy przez sito, następnie rękami wyrabiamy w misce z cukrem, solą i startą wanilią. Dodajemy mąkę i ciepłe masło. Wyrabiamy, następnie wykładamy na dno tortownicy wyłożone ciastem i pieczemy w temperaturze 179 st. przez 30 minut. Wyjmujemy z piekarnika i zostawiamy do ostygnięcia.
Polewa: Czekoladę łamiemy i wkładamy do miski. Gotujemy śmietanę z cukrem w rondlu i wlewamy na czekoladę. Dobrze mieszamy aż otrzymamy gładki krem. Zostawiamy do ostygnięcia i wlewamy do formy z ciasta, aż po brzeg. Wstawiamy do lodówki na przynajmniej godzinę.

 

Zapiekanka z ryżem i cielęciną

sobota, 25 stycznia 2014

Zapiekanki zazwyczaj robi się szybko i w wielu przypadkach są to dania jednogarnkowe. Ta do takich nie należy, ale nagrodą za trud przygotowania jest efekt końcowy. Jeżeli lubicie połączenie mięsa mielonego i ryżu to trafiliście właśnie na świetną potrawę, którą idealnie uzupełniają pozostałe składniki.


Składniki:
2 woreczki ryżu ( u mnie parboiled)
1/2 kg mielonej cielęciny
1 duża lub 2 mniejsze marchewki
1/2 kg pieczarek
cebula
500 ml passaty pomidorowej
1/2 łyżeczki majeranku
szczypta gałki muszkatołowej
szczypta chili cayenne
sól i pieprz do smaku
olej do podsmażenia
parmezan lub ser żółty (np. gouda)
łyżeczka masła
świeża zielona pietruszka

Przygotowanie

Ryż gotujemy wg przepisu na opakowaniu. Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy na niewielkiej ilości oleju, dodajemy mięso mielone, marchewkę pokrojoną w cienkie plasterki i pomidory. Dodajemy przyprawy - majeranek, gałkę muszkatołową i chili oraz sól i pieprz.ujemy na wolnym ogniu około 30 minut. Oddzielnie dusimy pieczarki na niewielkiej ilości oleju. W naczyniu żaroodpornym delikatnie wysmarowanym masłem układamy warstwowo ryż, sos z mięsem mielonym i pieczarki, układamy starty lub pokrojony w cienkie płaty parmezan i powtarzamy warstwy. Pieczemy w piekarniku ok.30 minut temperaturze 170 st. Podajemy z zieloną pietruszką.

Sałatka z jabłkiem i marchewką

piątek, 24 stycznia 2014

Prosta sałatka, niewiele składników, szybkie wykonanie i gotowe! Ta sałatka to świetny dodatek do obiadu, choć w wersji solo to  pomysł na śniadanie lub podwieczorek. Lubię połączenie chrupiącego jabłka, słodkawej dyni marynowanej i słonego sera.

 
Składniki:
 
jabłko
1 duża marchewka
2 łyżki dyni marynowanej
2 łyżki sera feta
3 liście sałaty karbowanej
1/3 ogórka
 
Przygotowanie:
 
Sałatę dokładnie myjemy, jabłka oczyszczamy z gniazd nasiennych i kroimy w cienkie plastry. Marchewkę obieramy i ścieramy na tarce z drobnymi oczkami. Ogórka "parzymy' wrzątkiem i kroimy w drobne plastry. Dynię odsączamy z zalewy. W misce układamy sałatę, jabłka, dynię, ogórka i marchewkę. Posypujemy serem feta i gotowe!. Smacznego.

Rozpustny pudding czekoladowy z kaszą jaglaną

czwartek, 23 stycznia 2014

Pierwszy najzimniejszy dzień w tym roku w stolicy. Nosa nie chce się wychylić za okno. Takie dni sprzyjają jedzeniu słodkości. Synek z rana zajadał słodkości, bardzo zdrowe  -  kaszę jaglaną z owocami. To jego stały posiłek w menu. Ja zaszalałam i poeksperymentowałam w kuchni z kasza, i o to przedstawiam Wam idealny na mroźne dni, mocno czekoladowy pudding jaglany. Smakuje świetnie na ciepło, ale i na zimno jest wyśmienitym deserem. Z delikatna nutką wanilii i orzechami laskowymi dla mnie wprost idealny!


Składniki:
 
szklanka mleka
3 łyżki kaszy jaglanej
pół łyżeczki brązowego cukru
laska wanilii
5 kostek czekolady gorzkiej
 
Przygotowanie:

Kaszę przelewamy wrzątkiem, płuczemy. Mleko wlewamy do rondelka, dodajemy kaszę, cukier i laskę wanilii. Gotujemy wszystko na wolnym ogniu do czasu aż kasza będzie miękka. Pod koniec dodajemy czekoladę, rozpuszczamy i wszystko blendujemy n gładki krem. Wlewamy do pojemniczków, miseczek i dekorujmy orzechami włoskimi. Deser bardzo dobrze smakuje na ciepło. Można go również schłodzić w lodówce.
Smacznego!

Pyszne placuszki owsiane

środa, 22 stycznia 2014

Przygotowanie tych placków zajmuje dosłownie chwilkę. Są świetnym pomysłem na zdrowe śniadanie.
Nikogo nie trzeba przekonywać o dobrodziejstwie dla organizmu płatków owsianych ze względu na zawarte w nich składniki mineralne. Cynk, potas, witaminy z grupy B, wapń, magnez, żelazo i wiele innych. Do pewnego czasu płatków owsianych używałam głównie jako składnik musli, później dosypywałam do chleba, koktajli owocowych i teraz pomyślałam o placuszkach.
Placuszki najbardziej smakują mi mocno przyrumienione, chrupiące. Spróbujcie sami!
 

Składniki:
 
szklanka płatków owsianych
1 jajko
1 łyżeczka miodu
3 łyżki gęstego jogurtu naturalnego
 
Przygotowanie:

Wszystkie składniki łączymy w misce i kładziemy łyżką na patelni, którą delikatnie smarujemy pędzelkiem z odrobiną oleju. Smażymy z obu stron na złotobrązowy kolor. Można jeść same, doskonale smakują również, np. z suszoną żurawiną.

Pieczone kasztany

wtorek, 21 stycznia 2014

Bardzo proste i smaczne kasztany!

Podobno najlepsze są na placu Pigalle. Mi wcale z Francją się nie kojarzą, ponieważ pierwszy raz jadłam je we Włoszech. I do dziś jest to mój włoski przysmak. Jadalne kasztany dobrze przygotowane są słodkie, miękkie i żółte w środku. Niektórzy porównują ich konsystencję do ziemniaków i może coś w tym jest. Jednak smak kasztanów jest niepowtarzalny!
W Polsce trudno jest dostać naprawdę dobre kasztany, z których po przyrządzeniu nie trzeba będzie wielu wyrzucić. Polecam te sprowadzane z Włoch, dostęne również w Polsce. Ja użyłam dokładnie takich.

Składniki :
pół kilograma kasztanów jadalnych
Przygotowanie:

Kasztany dokładnie myjemy, nacinamy na płaskiej stronie w "x" , wrzucamy na wrzącą wodę i gotujemy ok. 15 minut. Po tym czasie odcedzamy je, wkładamy do nagrzanego do 180 st. piekarnika i pieczemy ok. 10 minut. Kasztany wykładamy do miski i podajemy ciepłe. Oprócz łupiny należy je również obrać ze skórki, która ma gorzki smak.
Smacznego!

Słodko kwaśny kurczak balti

poniedziałek, 20 stycznia 2014

Aromatyczny kurczak po indyjsku

Kuchnia balti jest bardzo popularnym rodzajem potraw w kuchni indyjskiej.  Ten sposób gotowania wywodzi się najprawdopodobniej z Kaszmiru, a udoskonalony, rozwinięty i zaadaptowany do zachodnich upodobań został w angielskim mieście Birmingham. 
Tym, co odróżnia balti od innych potraw, jest autonomiczny charakter. Wszystkie składniki gotuje się i podaje w jednym rondlu. Wiele dań tego typu wymaga jedynie prostych składników. Doskonałą bazę dla tego typu dań mogą stanowić drób, ryby, owoce morza czy świeże warzywa.
Słodko kwaśny kurczak balti jest daniem o kremowej konsystencji z ciekawym aromatem przypraw.



Składniki ( dla 2 osób)
 
200 ml przecieru pomidorowego ( u mnie dość rzadki, własnej roboty)
2 łyżki jogurtu naturalnego
2 łyżki śmietany 18%
1 1/2 łyżeczki przyprawy garam masala
1 łyżeczka sproszkowanego chili
1 łyżeczka rozgniecionego czosnku
1/2 łyżeczki soli
1/3 łyżeczki cukru
3 łyżki oleju ( u mnie rzepakowy)
podwójna pierś z kurczaka
2/3 kubka wody
2 łyżki posiekanej świeżej kolendry
 
Przygotowanie:

W misce łączymy przecier pomidorowy, jogurt, garam masala, chili, czosnek, sól i cukier. Dokładnie mieszamy. W głębokim rondlu rozgrzewamy olej i wylewamy przygotowana pastę. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 2 minuty na małym ogniu. Kurczaka oczyszczamy z żyłek, kroimy w drobną kostkę i dodajemy do pasty, mieszamy aż kurczak pokryje się przyprawami. Mieszamy i dolewamy wodę w celu rozcieńczenia sosu. Gotujemy ok. 5-7 minut, aż kurczak zmięknie. Wrzucamy świeżą kolendrę i śmietanę. Gotujemy ok. 3 minut na wolnym ogniu i podajemy.
 
Źródło: " Kuchnia indyjska, najlepsze przepisy"
 


Naleśniki pszenne

piątek, 17 stycznia 2014

Tradycyjne naleśniki
jak u mamy

Choć naleśniki przypominają czasy dzieciństwa, bo kto ich nie lubił?, to sama za często po nie nie sięgam. Goszczą w naszym domu regularnie, bo uwielbia je mój Mąż. A ja uwielbiam je dla niego smażyć. To śniadanie na leniwe poranki. 


Składniki:

250 ml mleka
150 g mąki pszennej
150 ml wody mineralnej gazowanej
2 jajka
pół łyżeczki cukru ( lub więcej jeżeli mają być zupełnie na słodko)
odrobina soli
szczyptaproszku do pieczenia
łyżeczka oleju

Przygotowanie

Przesianą mąkę i pozostałe składniki meiszamy i miksujemy około minuty. Lubię jak ciasto jest puszyste. Jeżeli chcecie uzyskać rzadsze ciasto proponuję dodać jeszcze wody mineralnej. Smażymy na rozgrzanej patelni (ja pierwszą patelnię smaruję delikatnie olejem) z obydwu stron. Naleśniki układamy na talerzu warstwowo i przykrywamy talerzykiem, wtedy szybciutko robią się miękkie.

Smacznego!

Makaron farfalle z szynką parmeńską

czwartek, 16 stycznia 2014

Kolorowe farfalle z szynką parmeńską i mascarpone

Jako miłośniczka Włoch jestem również miłośniczką makaronów. Różnych rodzajów pod różnymi postaciami. Te kolorowe już swoim wyglądem urozmaicają posiłek.

Nie zawsze duża ilość składników gwarantuje lepszy smak. Kilka prostych skłądnikó odpowiednio dobranych może w efekcie stworzyć pyszne danie. Tak właśnie było w przypadku tego makaronu. Tradycyjna włoska szynka parmeńska w połączeniu z serkiem mascarpone i odrobiną jogurtu stworzyła niesamowity sos.


Składniki ( na 2 porcje)

60 - 80 g prosciutto crudo
3 łyżki serka mascarpone
3 łyżki jogurtu naturalnego
pół cebuli (lub 1 mała)
łyżka oliwy z oliwek
szklanka makaronu farfalle


Makaron gotujemy al dente i odcedzamy. Na oliwie podsmażamy cebulę pokrojoną w kostkę, kiedy się zeszkli dodajemy pokrojoną w paski szynkę parmeńską. SMażymy ok. 3 minut i dodajemy mascarpone zmieszane z jogurtem naturalnym. Całość doprawiamy do smaku solą i pieprzem, dodajemy makaron i od razu podajemy. Smacznego!




Łatwy chleb wieloziarnisty

niedziela, 12 stycznia 2014

Chleb na drożdżach
z ziarnami

Odkąd zaczęłam piec chleb praktycznie nie kupujemy pieczywa. Uwielbiam zapach pieczonego chleba o poranku. Najlepszy jest jeszcze delikatnie ciepły z masełkiem. Do tej pory piekłam chleby z zakwasu, a teraz pokusiłam się o wypiek z drożdży i wyszedł bardzo dobry. Chcę się z Wami podzielić tym przepisem, który pochodzi z książki "Chleb, domowy wypiek".



Składniki ( na 1 bochenek):

1/2 kg mąki pszennej ( najlepiej krupczatki)
2,5 dkg drożdży świeżych
3 łyżki siemienia lnianego
6 łyżek ziaren słonecznika
pół szklanki otrąb żytnich
3 łyżki sezamu
2 łyżki pestek dyni
3/4 łyżeczki soli
1 łyżka cukru
1 l wody letniej

Przygotowanie:

Mąkę, ziarna, sól, cukier i pokruszone drożdże dobrze mieszamy i zalewamy wodą. Wyrabiamy ciasto ( będzie bardzo luźne), odstawiamy do wyrośnięcia na 20 minut. Ponownie wyrabiamy i przekłądamy do wyłożonej papierem do pieczenia i nasmarowanej keksówki. Odstawiamy do wyrośnięcia na 20 minut. Pieczemy ok. godzinę w temperaturze 220 st. C.





Sałałtka z jajkiem i tuńczykiem

piątek, 10 stycznia 2014

Szybka sałatka z jajkiem
tuńczykiem i ogórkiem

To bardzo szybka i często goszcząca u nas w domu sałatka. Jest lekka, niskokaloryczna i do tego świetnie smakuje. To doskonały pomysł zarówno na kolację, jak i na lekkie śniadanie. 




Składniki:

2 puszki (80g) tuńczyka w sosie własnym - u mnie Rio Mare
2 jajka ugotowane na twardo
4 ogórki kiszone
łyżka jogurtu naturalnego
łyżka majonezu
natka ietruszki
sól i pieprz

Przygotowanie:

Ugotowane jajka i ogórki kroimy w dość drobną kostkę. Tuńczyka odsączamy z zalewy i rozdrabniamy. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą, dodajemy jogurt i majonez i wszystko dokładnie mieszamy Przyprawiamy solą i pieprzem do smaku. Dodajemy drobno posiekaną pietruszkę i podajemy. 





Wątróbka z jabłkiem

środa, 8 stycznia 2014

Wątróbka drobiowa
z jabłkiem i sosem musztardowym

Bardzo lubię wątróbkę, choć od niedawna. W dzieciństwie byłam bardzo zniechęcona do niej.  Wątróbką zajadałam się w ciąży, kiedy miałam niską hemoglobinę we krwi. Ze względu na wysoką zawartość żelaza polecana jest jako składnik diety podczas jego niedoboru. Dla mnie idealnym połączeniem jest wątróbka z cebulką i jabłkiem. Dziś proponuję Wam dokładnie takie połączenie z dodatkiem sosu musztardowego.



Składniki:

1/2 kg wątróbki drobiowej
1 duża cebula
1 jabłko
sól i pieprz
szklanka mleka (do namoczenia wątróbki)
łyżka oleju
łyżka masła

Sos musztardowy:
3 łyżki musztardy Dijon
1 łyzka jogurtu naturalnego
łyżeczka mąki pszennej
szczypta soli
1/3 szklanki wody

Przygotowanie:

Wątróbkę ozyszczamy, kroimy na drobne kawałki i moczymy w mleku. W między czasie kcebulę kroimy w piórka i podsmażamy na rozgrzanym oleju na złotobrązowy kolor. Wątróbkę odsączamy z mleka, osuszamy ręcznikiem papierowym i dodajemy do cebuli. Podsmażamy ok. 10 minut często mieszając . Solimy pod sam koniec (wtedy wątróbka nie twardnieje). 

W między czasie przygotowujemy sos. Musztardę mieszamy z wodą i  jogurtem. Doprowadzamy do wrzenia i dodajemy mąkę wcześniej "zahartowaną". Zagotoujemy. 

Jabłka ze skórką kroimy w plastry, wycinamy gniazda nasienne i  podsmażamy na roztopionym maśle do momentu aż zmiękną z jednej i z drugiej strony. Wątróbkę układamy na podsmażonym jałku i polewamy sosem musztardowym.

Smacznego!



Mascarpone z owocami

wtorek, 7 stycznia 2014

Delikatna pianka z jagodami

Kiedy wieczorem mamy ochotę na coś słodkiego i szybkiego do przygotowania, wtedy sięgam po mascarpone i owoce - idealne połączenie. Delikatny, spieniony niczym mus  mascarpone świetnie łączy  się z jagodami, zarówno tymi świeżymi, jak i tymi w wersji zimowej - ze słoiczka.


Składniki dla 2 osób:
250 g mascarpone
1/5 szklanki mleka ( u mnie 1,5%)
łyżeczka cukru pudru
jagody
garść migdałów
Przygotowanie:

Mascarpone ubijamy ok 3 minuty mikserem, dodajemy mleko i cukier i nadal ubijamy ok 3 minut do uzyskania delikatnej konsystencji musu. Przekładamy Mus do kieliszków lub pucharków, dodajemy owoce i dekorujemy listkami mięty. Smacznego!


Wołowina z fasolką szparagową

sobota, 4 stycznia 2014

Indyjskie danie
wołowina z fasolką szparagową i papryką

To typowe danie indyjskie, z charakterystycznym indyjskim aromatem, który uzyskujemy dzięki specyficznym przyprawom. Inspirowałam się przepisem z książki "Kuchnia indyjska najlepsze przepisy", w której znalazłam wiele interesujących przepisów. Zielona fasolka szparagowa z wołowiną to tradycyjna wersja potrawy, do której można wykorzystać również jagnięcinę. Paski czerwonej papryki kontrastują z barwą fasolki, dzięki czemu danie jest kolorowe. Połączenie kilku przypraw nadaje potrawie ciekawy aromat.


Składniki:
 
250 g zielonej fasolki szparagowej pokrojonej 2-3 centymetrowe kawałki ( u mnie mrożona)
1 łyżka oleju
1 cebula pokrojona w plastry
1 łyżeczka startego imbiru
1 łyżeczka rozgniecionego czosnku
1 łyżeczka chili cayenne
1 1/ łyżeczki soli
1/4 łyżeczki kurkumy
2 posiekane pomidory
400 g chudej wołowiny pokrojonej w kostkę
1 czerwona papryka pokrojona w plastry
2 szklanki wody
1 łyżka posiekanej kolendry świeżej lub suszonej
 
Przygotowanie:

Fasolkę blanszujemy 3-4 minuty we wrzątku, płuczemy zimną wodą, odcedzamy i studzimy. W garnku z grubym dnem lub głębokiej patelni rozgrzewamy olej i smażymy na nim cebulę na złotobrązowo. W miseczce łączymy imbir, czosnek, sproszkowne chili, sól, kurkumę oraz posiekane w kostkę pomidory.  Przekładamy uzyskaną pastę do podsmażonej cebuli i smażymy ok 5 min. cały czas mieszając. Dodajemy wołowinę i podsmażamy ok. 4 minuty. Wlewam wodę i doprowadzamy do wrzenia, zmniejszamy płomień i dusimy ok. 1-1,5 godziny, aż większość wody odparuje, a mięso będzie miękkie.  Wrzucamy paprykę czerwoną i smażymy ok. 4 minuty. Dodajemy fasolkę szparagową i gotujemy ok 10minut. Podajemy posypane kolendrą. Smacznego!




Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Szukaj na tym blogu

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

TOP

blog toplista